خرید سهام دولت (پالایشی یکم) از طریق اپلیکیشن ایوا

 

 

پذیره نویسی واحدهای صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سهام های دولت (پالایشی یکم) از روز چهارشنبه 5 شهریور آغاز میگردد. سهامهای دولتی این صندوق شامل سهام پالایشگاه های تهران، اصفهان، تبریز و بندرعباس بوده و شما میتوانید برای خرید این اوراق بدون نیاز به مراجعه حضوری به بانک و از طریق اپلیکیشن ایوا اقدام نمایید. 

در راستای تصمیم دولت مبنی بر فروش دارایی های مازاد خود و بر اساس مصوبه قانون بودجه سال 99، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران با پذیره نویسی واحدهای سرمایه گذاری، بخشی از سهام خود در شرکت پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان، پالایش نفت تبریز و پالایش نفت بندرعباس را از طریق سازمان خصوصی سازی واگذار می نماید. 

زمان شروع این پذیره نویسی از صبح چهارشنبه 5 شهریور 99 بوده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. سقف خرید هر شخص (هر کد ملی) پنجاه میلیون ریال تعیین شده و پذیره نویسی برای هر فرد دارای کد ملی امکان پذیر بوده و محدودیت سنی برای متقاضیان وجود ندارد. 

نکته مهم اینکه سقف سرمایه گذاری هر شخص حقیقی با کد ملی در مجموع دو صندوق دارایکم و پالایشی یکم پنجاه میلیون ریال (پنج میلیون تومان) تعیین شده و افرادی که در دور قبل صندوق دارایکم که تا سقف دو میلیون تومان بود را ثبت نام نموده اند اکنون میتوانند تا سه میلیون تومان در پذیره نویسی دوم شرکت نمایند. 

مبنای محاسبه قیمت صندوق پالایشی یکم، قیمت پایانی چهار سهم پالایشی مذکور در روز معاملاتی سه شنبه 4 شهریور بوده که با 20 درصد تخفیف به متقاضیان واگذار میگردد. به عنوان مثال اگر قیمت پایانی سهام شرکت پالایش نفت بندرعباس با نماد شبندر در پایان روز معاملاتی سه شنبه حدود 4هزار تومان باشد، با اعمال 20درصد تخفیف معادل 3200 تومان در پذیره نویسی به متقاضیان واگذار می گردد.

برای خرید این اوراق نیازی به داشتن کد بورسی نیست و هر شخص حقیقی میتواند از طریق شعب بانک، درگاه های منتخب و کارگزاری ها برای خرید اقدام نماید. در اپلیکیشن ایوا نیز این قابلیت وجود دارد که بدون نیاز به مراجعه به شعب بانکها خرید انجام گردد. برای این کار کافیست پس از نصب اپلیکیشن ایوا که متعلق به بانک ملی ایران می باشد مراحل زیر را طی نمایید.

مراحل خرید سهام دولت در اپلیکیشن ایوا

 

1- گزینه «عرضه سهام دولت» رو انتخاب نموده تا وارد سامانه پذیره نویسی بانک ملی گردید.

 

 

2- در این صفحه کد ملی و تاریخ تولد خریدار رو وارد و گزینه «تایید» رو انتخاب کنید. ضمن تأیید «شرایط و قوانین را قبول دارم»» گزینه «تایید» را انتخاب نمایید.
 

 

3- پس از آن وارد صفحه ورود مبلغ میشوید که در آن رقم مورد نظر برای خرید را انتخاب مینمایید. حداکثر مبلغ وارد شده پنج میلیون تومان بوده و میبایست مضرب ده هزار تومان باشد (قیمت هر واحد صندوق ده هزار تومان میباشد و حداکثر 500 واحد به هر فرد تعلق میگیرد). 
 

 

 

4- در ادامه مشخصات شما در کنار مبلغ انتخابی نمایش داده شده که پس از وارد نمودن شماره کارت، CVV2، تاریخ انقضا کارت و رمز پویا خرید شما تکمیل میگردد. 

 

منظور از 20درصد تخفیف چیست؟

ارزش این سهام شش میلیون تومان است که مردم با 20 درصد تخفیف، 80 درصد قیمت واقعی آن یعنی پنج میلیون تومان پرداخت می نمایند.

آیا برای خرید نیاز به کد بورسی است؟

در مرحله خرید نیازی به کدبورسی نیست و همه می تونند صرفا با کد ملی پذیره نویسی نموده و خرید انجام دهند.

چطور میتوان این سهام را فروخت؟ ایا از طریق اپلیکیشن ایوا امکان پذیر است؟

برای فروش سهام به کد بورسی نیاز دارید و در حال حاضر فروش سهام از طریق اپلیکیشن ها میسر نیست. برای این کار باید به کارگزاری ها مراجعه نمایید.

دانلود اپلیکیشن ایوا

ایوا یه اپلیکیشن پرداخته که خدمات متنوعی در اختیار کاربران قرار می ده، خدماتی مثل خرید شارژ و بسته اینترنت،کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید بلیت اتوبوس، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، اعلام موجودی، پرداخت عوارض خروج، خرید بیمه، پرداخت های سازمانی، پرداخت وجوهات شرعی و کمک به نیازمندان.

وبلاگ سداد
صفحه رسمی اینستاگرام پرداخت الکترونیک سداد
صفحه رسمی اپلیکیشن ایوا