رکوردشکنی سداد در رده‌بندی شرکت‌های حوزه پرداخت
رکوردشکنی سداد در رده‌بندی شرکت‌های حوزه پرداخت
براساس گزارش شاپرک درخصوص PSPها رقم خورد؛

رکوردشکنی سداد در رده‌بندی شرکت‌های حوزه پرداخت

تاریخ انتشار : 14 - 7 - 1400

شرکت پرداخت الکترونیک سداد بر پایه گزارش شاپرک در شهریورماه 1400 با ثبت بهبود شاخص‌های عملکردی و همچنین ارتقای سهم بازار خود نسبت به شهریورماه سال گذشته، رکورد چشمگیری را در رده‌بندی شرکت‌های برتر حوزه پرداخت ثبت کرد.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت پرداخت الکترونیک سداد، بر اساس گزارش اقتصادی شاپرک در مورد آمار تراکنش‌های شهریورماه 1400، شرکت پرداخت الکترونیک سداد در عملکرد PSPها با بهبود شاخص‌های عملکردی، رکورد چشمگیری را در رده‌بندی شرکت‌های برتر حوزه پرداخت ثبت کرد.

شرکت پرداخت الکترونیک سداد در ادامه روند افزایش سهم بازار خود توانست در شهریورماه 1400 ضمن پشت سر گذاشتن شرکت کارت اعتباری ایران کیش در تعداد تراکنش‌ها، سایر شاخص‌های شاپرکی خود را هم بهبود ببخشد. این شاخصه‌ها شامل: بیشترین رشد در تعداد تراکنش کارتخوان فروشگاهی، بیشترین رشد در مبلغ تراکنش کارتخوان فروشگاهی، بیشترین رشد در تعداد تراکنش‌های خرید، بیشترین بهبود در شاخص اثربخشی و  بهترین عملکرد در کاهش خطای سیستمی است.

دکتر «محسن علیپور» مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد با بیان خبر فوق، به عملکرد موفقیت‌آمیز این شرکت در شهریورماه 1400 اشاره کرد و گفت: بیشترین رشد در تعداد تراکنش کارتخوان فروشگاهی، بیشترین رشد در مبلغ تراکنش کارتخوان فروشگاهی، بیشترین رشد در تعداد تراکنش‌های خرید، بیشترین بهبود در شاخص اثربخشی و بهترین عملکرد در کاهش خطای سیستمی به شرکت پرداخت الکترونیک سداد اختصاص داشته است.

به گفته وی، پرداخت الکترونیک سداد با در اختیار گرفتن سهم 8/33 درصدی بازار از لحاظ تعداد تراکنش‌های جذب شده از طریق تمامی ابزارهای پذیرش، توانست در گروه شرکت‌های PSP پس از به‌پرداخت ملت، پرداخت الکترونیک سامان، تجارت الکترونیک پارسیان و آسان پرداخت پرشین در پله پنجم جای بگیرد و بدین‌ترتیب جایگاه خود را نسبت به شهریورماه سال گذشته، یک پله ترقی دهد.

علیپور همچنین گفت: سهم پرداخت الکترونیک سداد از مبلغ تراکنش‌های شهریورماه شاپرک به 10/83 درصد رسید و در این ردیف نیز این شرکت در جایگاه پنجم جدول قرار گرفت. 

گفتنی است، تعداد تراکنش‌هایی که طی شهریورماه سال جاری روی کارتخوان‌های فروشگاهی پرداخت الکترونیک سداد ثبت شده 8/86 درصد بوده که در قیاس با مردادماه رشد 0/34 درصدی را نشان می‌دهد. همچنین سهم مبلغ تراکنش‌های ثبت شده روی POSهای سداد 11/13 درصد است که در مقایسه با ماه قبل 0/53 درصد رشد داشته است.

پرداخت الکترونیک سداد در بخش تعداد تراکنش‌های خرید جذب شده از طریق تمامی ابزارهای‌ پذیرش، رتبه خود را نسبت به مردادماه گذشته یک پله ارتقا داده است. سهم این شرکت در تعداد تراکنش‌های خرید، مردادماه امسال 8/20 درصد بود که با رشد 0/34 درصدی، سهم خود را در شهریورماه به 8/54 درصد رساند.

به لحاظ شاخص اثربخشی دستگاه کارتخوان نیز پرداخت الکترونیک سداد نسبت به سال گذشته، روندی صعودی را طی کرده است. شاخص اثربخشی دستگاه کارتخوان این شرکت در شهریورماه سال قبل 0/88 درصد بوده در حالی‌که با سپری کردن یک روند رو به رشد توانسته است این عدد را در شهریورماه سال جاری به 1/13 درصد ارتقا دهد.

لازم به‌ذکر است، در ادامه گزارش منتشر شده توسط شاپرک می‌توان به سهم درخشان 15/03 درصدی پذیرندگی بانک ملی ایران و کسب رتبه دوم از لحاظ تعداد تراکنش‌های صورت گرفته در شهریورماه سال جاری اشاره کرد. بانک ملی ایران همچنین با ثبت 12/87 درصدی مبلغ تراکنش‌های رد و بدل شده در شاپرک، همین جایگاه را در میان بانک‌های پذیرنده به لحاظ مبلغ تراکنش، برای خود حفظ کرده است.
اما بانک ملی ایران با داشتن سهم 21/90 درصدی به عنوان بانک صادرکننده از نظر تعداد کارت‌های تراکنش‌دار، موفق به کسب رتبه نخست در میان بانک‌های مختلف شده است.

براساس گزارش شاپرک، کارتخوان‌های فروشگاهی با اختلاف زیاد نسبت به سایر ابزارهای پذیرش، بیشترین تعداد تراکنش را در شهریورماه ثبت کرده‌اند. از این رو، کارتخوان فروشگاهی با 89/60 درصد، درگاه‌های اینترنتی 7 درصد و ابزارهای پذیرش موبایلی 3/41 درصد از کل تعداد تراکنش‌های ماه شهریور را ثبت کرده‌اند.
 

دانلود اپلیکیشن ایوا

ایوا یه اپلیکیشن پرداخته که خدمات متنوعی در اختیار کاربران قرار می ده، خدماتی مثل خرید شارژ و بسته اینترنت،کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید بلیت اتوبوس، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، اعلام موجودی، پرداخت عوارض خروج، خرید بیمه، پرداخت های سازمانی، پرداخت وجوهات شرعی و کمک به نیازمندان.

وبلاگ سداد
صفحه رسمی اینستاگرام پرداخت الکترونیک سداد
صفحه رسمی اپلیکیشن ایوا