بهترین و بدترین اتفاقی که در سال 1399 در صنعت پرداخت کشور افتاد، چه بود؟
بهترین و بدترین اتفاقی که در سال 1399 در صنعت پرداخت کشور افتاد، چه بود؟

بهترین و بدترین اتفاقی که در سال 1399 در صنعت پرداخت کشور افتاد، چه بود؟

تاریخ انتشار : 14 - 1 - 1400

سال 1399 به پایان رسید؛ سالی که با همه‌گیری ویروس کرونا کار را برای تمامی صنایع و حوزه‌ها سخت و عجیب کرد. درست است که این همه‌گیری تهدید جدی برای تمامی صنایع بود ولی نمی‌توان منکر فرصت‌هایی که ایجاد کرد، شد. با همه‌گیری این ویروس، در این سال ما شاهد غیرحضوری شدن احراز هویت کارگزاری‌های بازار سرمایه، جدی‌تر پیش رفتن بانک‌ها به سمت نئوبانک و ده‌ها اتفاق دیگر بودیم که آن را از زبان مدیرعامل پرداخت الکترونیک سداد می‌شنویم.

به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت پرداخت الکترونیک سداد و به نقل از راه پرداخت، محمدعلی محمودزاده، مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد، گفت: اقبال عمومی نسبت به تراکنش‌های غیر حضوری از جمله اتفاقات خوب در حوزه پرداخت در سال 1399 بوده است که آمارها نشان می‌دهد به‌واسطه شرایط ویروس کرونا و انتخاب مردم برای عدم حضور فیزیکی در شعب بانک و انجام ندادن خریدهای حضوری در واقع در این حوزه اقبال عمومی اتفاق افتاده است که اتفاق بزرگی است. «بحث مجازی شدن بسیاری از سرویس‌های بانکی و به‌طور خاص در بانک ملی، به‌واسطه شرکت پرداخت الکترونیک سداد و موضوع ایجاد یک پلتفرم «شعبه دیجیتال» بزرگ‌ترین اتفاق در صنعت پرداخت و بانکداری دیجیتال کشور است.»

محمودزاده درباره بدترین اتفاق این سال نیز این‌طور گفت: «با توجه به پاسخ پرسش اول می‌توان اشاره کرد که با توجه به اقبال عمومی نسبت به پرداخت‌های غیر حضوری متاسفانه شکل‌گیری رقابت‌های ناسالم میان بازیگران اصلی حوزه پرداخت یکی از بدترین اتفاقات در سال 1399 بوده که هرچند از گذشته وجود داشته اما در شرایط کنونی بیش از گذشته به آن دامن زده شده است.»

مدیرعامل شرکت پرداخت الکترونیک سداد فکر می‌کند مهم‌ترین اتفاق در سال 1400، پرداخت‌های خرد، سریع و امن است که با پلتفرم‌های NFC انجام می‌شود. او در این باره گفت: «هرچند معتقدم پیش از آن پرداخت‌های غیر تماسی که از طریق QR به‌واسطه موبایل و از طریق دستگاه‌های کارت‌خوان (POS) که تماس فیزیکی برای کشیدن کارت و وارد کردن رمز را حذف می‌کند، باید به‌صورت گسترده اتفاق بیفتد. هرچند این اتفاق طی سال جاری در شرکت پرداخت الکترونیک سداد روی داده است که امیدواریم سایر بازیگران حوزه پرداخت هم وارد شده تا کاری کلان و در سطح ملی در این حوزه اتفاق بیفتد.»

دانلود اپلیکیشن ایوا

ایوا یه اپلیکیشن پرداخته که خدمات متنوعی در اختیار کاربران قرار می ده، خدماتی مثل خرید شارژ و بسته اینترنت،کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید بلیت اتوبوس، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، اعلام موجودی، پرداخت عوارض خروج، خرید بیمه، پرداخت های سازمانی، پرداخت وجوهات شرعی و کمک به نیازمندان.

وبلاگ سداد
صفحه رسمی اینستاگرام پرداخت الکترونیک سداد
صفحه رسمی اپلیکیشن ایوا