راه اندازی سامانه چک صیادی در اپلیکیشن ایوا
راه اندازی سامانه چک صیادی در اپلیکیشن ایوا

راه اندازی سامانه چک صیادی در اپلیکیشن ایوا

تاریخ انتشار : 12 - 12 - 1399

با اعلام رسمی بانک مرکزی مبنی بر اجرای «قانون اصلاح قانون صدور چک» بزودی این سرویس در اپلیکیشن ایوا، قابلیت استفاده توسط کاربران را دارد.
به گزارش روابط عمومی و تبلیغات شرکت پرداخت الکترونیک سداد و به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، «قانون اصلاح قانون صدور چک» با هدف اعتبار بخشی به چک و به حداقل رساندن صدور چک بلامحل در سال 1397 توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و از ابتدای سال 1400 اجرایی می‌شود.
 در این قانون نحوه صدور، دریافت و انتقال چک تغییراتی داشته و افرادی که مبادلات خود را با چک انجام می‌دهند تکالیفی برعهده دارند. صادرکننده چک باید مندرجات چک شامل تاریخ سررسید، مبلغ و اطلاعات هویتی ذینفع را علاوه بر اینکه در برگ چک درج می‌کند، در سامانه صیاد نیز ثبت کند. همچنین ذینفع چک نیز هنگام دریافت برگ چک باید مندرجات آن را در سامانه صیاد، استعلام و با مندرجات برگ چک تطبیق دهد.
اشخاصی که قصد انتقال چک را دارند نیز دیگر نیازی به پشت نویسی چک ندارند و باید اطلاعات هویتی ذینفع جدید را در سامانه صیاد ثبت کنند.
انجام این امور از طریق ابزارهای دسترسی به سامانه صیاد شامل اینترنت‌بانک و موبایل‌بانک بانک‌ها، برنامک‌های موبایلی حوزه پرداخت و شعب بانک‌های عامل امکان‌پذیر است. همچنین سایر ابزار مورد استفاده برای ارائه خدمات چک به مشتریان شامل مواردی مانند تلفن‌بانک، ابزار پیامکی، کدهای دستوری و ... نیز در دست بررسی است که توسط شبکه بانکی اطلاع‌رسانی خواهند شد.
گفتنی است این تغییرات قانونی برای چک‌های جدید با ظاهر متفاوت است. روی این چک‌ها عبارت «کارسازی این چک منوط به ثبت صدور، دریافت و انتقال آن در سامانه صیاد است.» درج شده تا مشتریان بانکی، این مهم را مدنظر داشته باشند. همچنین رنگ این چک‌ها نیر بنفش است. لازم به ذکر است چک‌های سابق طبق روال کارسازی می‌شوند.


سرویس «چک صیادی» در ایوا
منوی «سامانه چک صیاد» در اپلیکیشن ایوا طی روزهای آینده قابلیت دسترسی پیدا می‌کند تا کاربران با ورود به این سرویس و بهره‌مندی از منوهای «وضعیت اعتباری صادر کننده چک»، «ثبت چک صیادی»، «تائید دریافت و مندرجات برگه چک»، «انتقال چک صیادی» و «استعلام وضعیت چک صیادی» با اطمینان کامل، عملیات بانکی خود در حوزه چک را انجام دهند.
این ویژگی بزودی روی اپلیکیشن ایوا قابل ارائه به مخاطبان عزیز خواهد بود. برای نصب اپلیکیشن ایوا عدد 1 را به 2000444 ارسال نمائید.

دانلود اپلیکیشن ایوا

ایوا یه اپلیکیشن پرداخته که خدمات متنوعی در اختیار کاربران قرار می ده، خدماتی مثل خرید شارژ و بسته اینترنت،کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید بلیت اتوبوس، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، اعلام موجودی، پرداخت عوارض خروج، خرید بیمه، پرداخت های سازمانی، پرداخت وجوهات شرعی و کمک به نیازمندان.

وبلاگ سداد
صفحه رسمی اینستاگرام پرداخت الکترونیک سداد
صفحه رسمی اپلیکیشن ایوا