فراخوانی فراخوانی ...

پرداخت قبض

پرداخت قبض‌ آب، برق، گاز و در کل قبض‌های خدمات شهری یکی از دغدغه های ماهیانه هر خوانوار است که شیوه سنتی آن مراجعه به شعب بانکی و صرف یکی دو ساعت وقت بود. پرداخت قبض روی دستگاه‌های ATM یا همان عابر بانک‌ها کمک بزرگی به خلوت‌تر شدن صف طولانی بانک‌ها کرد اما همیشه عده‌ای جلوی آنها برای دریافت خدمات مختلف بانکی صف کشیده بودند. خدمت پرداخت قبض روی برخی دستگاه‌های کارتخوان از جمله کارتخوان‌های بانک ملی ایران راه‌اندازی شد که البته دسترسی به آن منحصر بود به کسانی که کارتخوان سداد داشتند. تلفن بانک‌ راهی دیگر برای پرداخت قبوض فراهم کرد که استفاده از آن نیاز به تبحر و ورزیدگی خاصی دارد. 

در ادامه کدهای دستوری یا همان USSD ها نیز به کمک شتافتند. مراحل پرداخت قبض با آنها تقریبا شبیه روال تلفن بانک‌ها است اما کار با آنها ساده‌تر است زیرا می‌شود پیام‌ها و گزینه‌ها را جلوی چشم دید و پیش از ارسال در صورت لزوم  تصحیح کرد. این خدمت از طریق کد #737* در اختیار همه شهروندان قرار گرفته است.

شرکت پرداخت الکترونیک سداد برای دردسترس قرار دادن این خدمت به شکلی ساده و برای همگان، امکان پرداخت قبض را روی سایت‌ رسمی خود راه‌اندازی کرده‌ است. بدین ترتیب افراد می‌توانند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی سداد اقدام به پرداخت قبض‌های خود کنند.


 برای پرداخت قبض خود روی دکمه زیر کلیک کنید.