کیوپی (Q-PAY)، کیف پول ایوا

کیوپی ( کیف پول ایو ): راهی برای همه پرداخت ها

 

پرداخت آنلاین و کیف پول الکترونیکی

پرداخت الکترونیکی حالا جزء لاینفک زندگی ما شده است. بسیاری از ما به پرداخت های آنلاین عادت کرده ایم و خریدهای خود را یا با کارتخوان انجام می دهیم یا با اپلیکیشن و درگاه پرداخت. شکل گرفتن شیوه های جدید پرداخت در بستر اینترنت حضور فیزیکی کارت بانکی را هم غیرضروری کرده است؛ در بسیاری موارد فقط باید اطلاعات کارت و رمز دوم داشته باشیم تا پرداخت های مان را به انجام برسانیم.
یکی از امکان های جدید حوزه پرداخت الکترونیک پرداخت از طریق «کیف پول» است. برخی اپلیکیشن ها با تدارک کیف پول امکانی فراهم آورده اند تا کاربران شان پرداخت های خود را به صورت خودکار یا با فرایندی کوتاه تر به انجام برسانند. کاربران می توانند با انتقال وجه به کیف پول خود همیشه میزانی اعتبار در این کیف پول داشته باشند و هنگام پرداخت وجه از این اعتبار استفاده کنند.

 

کیف پول، پرداختی سریع تر

حالا که پرداخت های آنلاین وابسته به داشتن رمز پویا شده این امکان اهمیت بیشتری پیدا کرده است. پرداخت وجه در بستر اینترنت تا چند روز دیگر فقط با رمز یکبار مصرف یا پویا امکان پذیر است. این فرایند بناست امنیت پرداخت ها را بیشتر کند، ولی از قرار معلوم کمی فرایند پرداخت را پیچیده تر می کند: حالا باید ضمن ورود بقیه داده ها رمز دوم پویا را هم بگیریم و بعد وارد کنیم. خب در این شرایط کیف پول ها عموماً مسیر پرداخت را بسیار کوتاه می کنند. چگونه؟

وقتی ما مبلغی را به اعتبار کیف پول خود اضافه می کنیم در هنگام پرداخت فقط کافی است گزینه «پرداخت از کیف پول» را بزنیم تا وجه خرید از حساب کیف پول کم شود. به این ترتیب، کل عملیات پرداخت یعنی وارد کردن مشخصات کارت و رمز دوم پویا کنار می رود یا به بیان دقیق تر بدل می شود به همان یک باری که پول را به کیف پول منتقل کرده ایم.

 

با کیف پول چه پرداخت هایی می توان انجام داد؟

کیف پول ها در ایران بخشی از یک اپلیکیشن هستند. با بعضی از این کیف پول ها حتماً آشنا هستید: کیف پول اپلیکشین های حمل ونقل، اپلیکیشن های تهیه غذا و اپلیکیشن های تهیه بلیط یا اپ های تلویزیون های اینترنتی و نظایر اینها. همه کالاها و خدماتی که این اپلیکیشن ها ارائه می کنند از طریق کیف پول قابل خرید است. در این میان اپلیکیشن های هم وجود دارند که مختص پرداخت الکترونیک هستند و آنها را عموماً با عنوان اپلیکیشین پرداخت می شناسیم، اپلیکیشن هایی نظیر ایوا، محصول پرداخت الکترونیک سداد بانک ملی.

ایوا طیف مختلفی از خدمات را ارائه می دهد، ازجمله خرید شارژ و اینترنت، پرداخت قبض موبایل، پرداخت قبض گاز، پرداخت قبض آب، پرداخت قبض برق، پرداخت قبض تلفن، کارت به کارت، استعلام و پرداخت خلافی خودرو و البته خدمات ویژه ای مثل پرداخت عوارض خروج از کشور و پرداخت های دولتی و سازمانی برای کاربران فراهم شده است.


همه این پرداخت ها را می توان از طریق کیف پول ایوا انجام داد و فرایند پرداخت را بسیار ساده تر کرد.

ولی علاوه بر اینها ایوا راهی برای همه پرداخت ها از طریق کیف پول فراهم کرده است.


 

کیف پول ایوا | ایوا - سداد - sadadpsp

کیف پول ایوا: راهی برای همه پرداخت ها

گفتیم که وجه خرید همه خدمات و محصولاتی که از طریق بخش های مختلف ایوا ارائه می شود از طریق کیف پول خود ایوا قابل پرداخت است. ولی آیا می توان از این کیف پول برای خرید محصولات و خدمات دیگر هم استفاده کرد؟ مثلاً می شود در سوپر مارکت محل یا در یک فروشگاه لوازم خانگی پرداخت های خود را از طریق کیف پول انجام داد؟ بله می شود.

اندکی قبل پرداخت الکترونیک سداد خدمت کیو آر کد (QR Code) خود را معرفی کرد. QR کد خدمتی است که برای دارندگان کارتخوان بانک ملی و کاربران اپلیکیشن ایوا. به مدد این راهکار کارتخوان های سداد و اپلیکیشن پرداخت ایوا به هم می پیوندند و مشتریان می توانند بدون استفاده از کارت بانکی در هر فروشگاهی که مجهز به کارتخوان های بانک ملی (پرداخت الکترونیک سداد) است مبلغ خرید خود را بپردازند.

برای خواندن مطلبی در مورد QR کد پرداخت الکترونیک سداد اینجا کلیک کنید.

خرید از طریق QR CODE | ایوا - سداد - sadadpsp

 

حالا از طریق این دو خدمت?