پرداخت قبض، بدون قبض!

 

حذف قبض کاغذی

از ابتدای مهرماه امسال رویه صدور قبض کاغذی برق برای مشترکان کنار گذاشته شد و روال جدیدی برای ارسال صورتحساب برق شکل گرفت. از قرار معلوم قرار است تا پایان سال همین رویه برای تمام قبوض شهری اتخاذ شود. چنان که پیداست اساس این اقدام استفاده از راهکارهای الکترونیکی است و بر این اساس اطلاع رسانی هزینه های خدمات شهری از راه های الکترونیکی (مثل ارسال پیامک) صورت خواهد گرفت. با حذف شدن قبض کاغذی، حالا صورتحساب ها از طریق پیامک برای مشترکان ارسال می شود و مشترکان می توانند با داشتن شناسه قبض یا شناسه پرداخت خیلی راحت قبوض خود را استعلام بگیرند و پرداخت کنند. اما از چه راهی؟

 

راه های الکترونیکی پرداخت قبض

مدتهاست که راه کارهای پرداختی الکترونیکی رواج عام یافته و کار پرداخت را بسیار ساده کرده است. ارائه این قبیل راهکارهای پرداخت الکترونیکی بر عهده شرکت های پی اس پی است و در سال 1398 در ایران  دوازده شرکت پی اس پی فعال هستند. در حال حاضر سه راهکار اصلی برای پرداخت قبض، عبارتند از: انواع درگاه های پرداختی اینترنتی، اپلیکیشن های پرداختی و بالاخره کدهای USSD.  پرداخت صورتحساب خدمات شهری از هر سه طریق میسر است ولی راحت ترین راه پرداخت قبض ها استفاده از اپلیکیشن های پرداخت است.

 

ایوا: اپلیکیشن پرداخت پرداخت الکترونیک سداد

ایوا اپلیکیشن پرداخت محصول شرکت پرداخت الکترونیک سداد است. ایوا اپلیکیشنی است منحصربه فرد که خدماتی متنوع در اختیار کاربران قرار می دهد و در هر خدمت خود نیز ویژگی های متفاوت گنجانده که حاصل آن سریع ترشدن و راحت ترشدن فرایند پرداخت است. در حال حاضر خدمات متنوع ایوا عبارتند از: خرید شارژ و بسته اینترنت، کارت به کارت، پرداخت قبض، خرید بلیت اتوبوس، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، اعلام موجودی، پرداخت عوارض خروج، خرید بیمه، پرداخت های سازمانی، پرداخت وجوهات شرعی و کمک به نیازمندان.

 

تفاوت های ایوا در پرداخت قبض

یکی از خدمات جذاب ایوا امکان پرداخت همه قبوض شهری است، اعم از قبوض تلفن ثابت، تلفن همراه، آب، برق و گاز. ولی باید گفت ایوا در زمینه پرداخت قبض تفاوت هایی دارد که باعث می شود فرایند پرداخت قبض به چند ثانیه کاهش پیدا کند:

اولین تفاوت ایوا

در پرداخت قبض این است که برای پرداخت قبض تلفن ثابت یا موبایل نیازی به ش?