اپلیکیشن ایوا (IVA) چیست؟

اپلیکیشن ایوا (IVA)

ایوا یک اپلیکیشن پرداخت موبایلی است که شرکت پرداخت الکترونیک سداد در سال 1395 ارائه کرده است. در این اپلیکیشن خدمات متنوعی نظیرِ خرید شارژ و اینترنت، پرداخت قبض موبایل، پرداخت قبض گاز، پرداخت قبض آب، پرداخت قبض برق، پرداخت قبض تلفن، کارت به کارت، استعلام و پرداخت خلافی خودرو و البته خدمات ویژه ای مثل پرداخت عوارض خروج از کشور و پرداختهای دولتی و سازمانی برای کاربران فراهم شده است.

 

چرا نام ایوا؟

ایوا (IVA) برگرفته از نام روستایی از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران است. این روستای کوچک و زیبا بیش از دو هزار سال است که در دامن البرز سرافراز جای گرفته است و از آب و هوایی دل-انگیز و نعمات طبیعی و الهی بی شماری برخوردار است. روستای ایوا با حدود پنجاه خانوار که اکثر آنان دارای تحصیلات عالیه هستند از مناظر بسیار زیبا، چشمه های فراوان، درختان پر میوه و هوایی خنک و دلپذیر در فصل تابستان برخوردار است. این روستا غروب های شگفت انگیزی دارد که یکی از خیره کننده ترین و نادرترین مناظر زیبای جهان است. جالب آنکه ایوا در فارسی کهن که زبان مردمان بخش بلده نیز هست به معنای «غروب آفتاب» است و کلمه ایوار که در ادبیات ما به دفعات تکرار شده است، گرفته شده از ایوا به معنای «سفر به هنگام غروب» می باشد ( فرهنگ بزرگ سخن جلد یک صفحه 697). ایوا در سایر زبان های هند و اروپایی نیز از معانی نیکی چون «زندگی»، «هدیه ای از طرف خدا»، «خدا خوب است» و « پناه دادن به دیگران» برخوردار است.

 

شعار ایوا: یک تفاوت ساده

این اپلیکیشن شعار خود را «یک تفاوت ساده» قرار داده است. تلاش طراحان ایوا بر این بوده که همه خدمات ایوا با تفاوتی ولو کوچک ارائه شود: امکانی جدید برای پرداخت، اندکی سرعت بیشتر، مسیری کوتاه تر یا هر تفاوت ساده ای  که تجربه کاربری این اپلیکیشن را برای کاربران به تجربه ای بهتر بدل کند. از این لحاظ ایوا مدعی است که کارآمدترین اپلیکیشن پرداخت الکترونیک است. پرداخت الکترونیک سداد ایوا را اینگونه معرفی می کند «ایوا یک اپلیکیشن پرداخت متفاوت است. آنچه ایوا به شما می دهد "یک تفاوت ساده" اما اثربخش است. ایوا تفاوتی ظریف برای ذوق های ظریف عرضه می کند».

 

ایوا چه امکانات پرداختی دارد؟

در حال امکانات ایوا از امکانات اولیه ای مثل خرید شارژ و پرداخت انواع قبض و کارت به کارت به پرداخت عوارض خروج و خلافی خودرو هم رسیده است. امکانات پرداختی ایوا مدام گسترش می یابد و حوزه های پرداختی جدیدی را وارد اپلیکیشن می کند. در زیر امکانات فعلی ایوا را معرفی می کنیم:

خرید بلیت اتوبوس

خـرید بلیت اتوبوس از تمامی ترمینال ها و شرکت های مسافربری در تمام کشور از طریق این اپلیکیشن امکان پذیر است. 

 

اینترنت

امکان خرید متنوع ترین بسته های اینترنتی ایرانسل در ایوا فراهم شده است.

 

بیمه

خرید انواع بیمه شخص ثالث در اپلیکیشن امکان پذیر است.

 

پرداخت های سازمانی

با استفـاده از این خدمـت بـه راحتی می تـوانید تمام واریـزهـای خــود بــه سازمان های دولتی را انجام دهـید.

 

عوارض خروج

در ایوا امکان پرداخت عوارض خروج فراهم شده است. وقتی عوارض خروج خود را با ایوا پرداخت می کنید، اطلاعات شما حداکـثر پس از 30 دقیقه در سامانه ناجا ثبت می شود و شمـا می توانید صرفاً با ارائه مدارک شناسایی در بخش کنترل گذرنامه، از مرز عبور کنید.

 

خرید شارژ

از طریق ایوا می توانید برای خود و دیگران انواع شارژ را از تمامی اپراتورها شـارژ تهیـه کنیـد.

 

شارژ رایگان

با معرفی دوسـتان و انجـام تراکنش، طلا بدسـت آورید آنهـا شـارژ رایگان دریافت کنید.

 

موجودی

ایـوا راهی سـریع و مطمئن برای دریافت موجودی است. این امکان برای تمام کارت های بانکی عضو شتاب وجود دارد.

 

کارت به کارت

با ایـوا می توانید در امنیت کامل انتقـال وجه شتابی دهید. این امکان از مبدا اکثر بانک هـای مهـم به تمـامی بانـک هـای کشـور فراهم شـده اسـت.

 

استعلام خلافی خودرو

امکان استعلام رایگان و پرداخت دسته ای و موردی جرایم راهنمایی و رانندگی در ایـوا فراهم شـده است.

 

پرداخت قبض

پرداخت تمـام قبض های شناسه دار نظیر خدمـات شـهری و جـریمـه از این طریـق امکان پذیر است. این بخش مجهز به بارکدخوان است. 

 

مهربانی

در بخش مهربانی با استفاده از دسته بندی های ارائه شده به راحتی می توانید خیریه مورد نظرتان را انتخاب و کمک خود را به صورت مستقیم به حساب موسسه واریز کنید.

 

خرید اشتراک

کاربران می توانید اشتراک های مربوط به اپلیکیشن های مختلف خود را از ایوا ساده تر و ارزان تر تهیه کنند. ایوا اشتراک اپلیکیشن هایی نظیر نماوا، آیو، مودیک، سیب اپ، کاناپه، مای اپس، هم آهنگ، هم نوا و پول تیکت را از همه جا ارزان تر ارائه می کند. همچنین فقط با زدن یک تیک می توانید تمدید خودکار اشتراک خود را فعال کنید تا به هنگام اتمام آن، تمدید و فرایند پرداخت به صورت خودکار انجام شود. 

 

چگونه ایوا را دانلود کنیم

برای دانلود ایوا عدد 1 را به 2000444 ارسال کنید یا  #737* را شماره گیری کنید تا لینک دانلود برای شما ارسال شود.
 همچنین می توانید برای گوشی های اندرویدی به گوگل پلی و کافه بازار و برای گوشی های iOS به سایت رسمی اپلیکیشن پرداخت www.ivaapp.com مراجعه کنید.


ارسال عدد 1 به 2000444