فراخوانی فراخوانی ...

پرداخت قبض

پرداخت قبض

تا همین چند سال پیش برای پرداخت قبض آب ، پرداخت قبض برق ، پرداخت قبض تلفن ، پرداخت قبض گاز و پرداخت قبض موبایل باید به شعب بانکی مراجعه می کردیم توی صف می ایستادیم و در بهترین حالت بعد از یک ساعت موفق به پرداخت قبض هامان می شدیم. وقتی پرداخت قبض روی دستگاه های ATM یا همان عابر بانک ها فعال شد کمک بزرگی کرد به خلوت تر شدن صف طولانی بانک ها اما همیشه ده دوازده نفر جلوی آنها برای دریافت خدمات مختلف بانکی صف کشیده بودند. خدمت پرداخت قبض روی برخی دستگاه های کارتخوان از جمله کارتخوان های بانک ملی ایران راه اندازی شد اما دسترسی به آن منحصر بود به کسانی که کارتخوان سداد داشتند یا اطرافیان آنها. پس از چندی پرداخت قبوض خدمات شهری با استفاده از تلفن بانک ها فراهم شد که استفاده از آنها نیاز به تبحر و ورزیدگی خاصی داشت. معمولا توی هر فامیل یک نفر در این کار خبره بود و همین موضوع باعث می شد که سیل قبوض به سویش سرازیر شود. او نقش ای تی ام خصوصی فامیل را بازی می کرد. 

 

و بعد پرداخت قبض ساده تر شد

کدهای دستوری یا همان USSD ها نیز به کمک شتافتند. مراحل پرداخت قبض با آنها تقریبا شبیه روال تلفن بانک ها بود اما کار با آنها ساده تر بود زیرا می شد پیام ها و گزینه ها را جلوی چشم دید و پیش از ارسال در صورت لزوم  تصحیح کرد. این خدمت از طریق کد #737* در اختیار همه شهروندان قرار گرفته است.

برخی شرکت ها نظیر پرداخت الکترونیک سداد نیز امکان پرداخت قبض را روی سایت های رسمی خود راه اندازی کردند بدین ترتیب افراد می توانند از طریق درگاه پرداخت اینترنتی اقدام به پرداخت قبض های خود کنند این خدمت از طریق آدرس https://sadadpsp.ir در دسترس است.

 

پرداخت قبض | سداد - sadadpsp

 

و بعد پرداخت قبض باز هم ساده تر شد

اپلیکیشن های پرداخت راحت ترین شیوه پرداخت قبض را در دسترس همگان قرار داده اند. توی خونه نشسته ای گوشی موبایلت را برمی داری اپلیکیشن مورد علاقه ات را باز می کنی، چند تا دکمه را می زنی و پرداخت قبض آب، پرداخت قبض برق ، پرداخت قبض تلفن ، پرداخت قبض گاز و پرداخت قبض موبایل رو  انجام می دی. به همین راحتی. کل فرایند یک دقیقه هم طول نمی کشد!

 

و اما ساده ترین راه پرداخت قبض

 

اپلیکیشن پرداخت ایوا با یک تفاوت ساده

 

ایوا هم یکی از اپلیکیشن های پرداخت موجود در بازار است که متعلق به شرکت پرداخت الکترونیک سداد در مجموعه بانک ملی ایران است، بنابراین با خیال راحت می توان به آن اعتماد کرد. ایوا ضمن داشتن فضایی ساده و دوست داشتنی می کوشد خدمات خود را همراه با یک تفاوت ساده ارایه کند. همین تفاوت های ساده مزیت های رقابتی ایوا با سایر اپلیکیشن های پرداخت هستند.

اگر عدد یک را به 2000444 ارسال کنید لینک هوشمند دانلود ایوا برایتان ارسال می شود. یک راه دیگر دانلود ایوا شماره گیری #737* است. با این کار لینک دانلود ایوا برایتان پیامک می شود. 

وارد بخش «پرداخت قبوض» که بشوید با سه گزینه «استعلام قبض تلفن ثابت»، «استعلام قبض تلفن همراه» و «پرداخت قبض» مواجه می شوید. گزینه آخر ویژه پرداخت قبض آب ، پرداخت قبض برق ، پرداخت قبض تلفن ، پرداخت قبض گاز و پرداخت قبض موبایل ، عوارض شهرداری، قبض های اداره دارایی و قبض های جریمه خودرو است.

 

اولین تفاوت ساده ایوا در پرداخت قبض

این است که برای پرداخت قبض تلفن ثابت یا موبایل نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت نیست و صرفا با استفاده از شماره تلفن می توان بدهی تلفن را پرداخت کرد. بدین ترتیب که می توان با ثبت شماره تلفن مبلغ بدهی را استعلام و با وارد کردن مشخصات کارت بانکی پرداخت را انجام داد.

 

دومین تفاوت ساده ایوا در پرداخت قبض

این است که به هنگام استعلام، شناسه قبض در اپلیکیشن ثبت می شود، به صورتی که از بخش تراکنش های پرتکرار در دسترس خواهد بود و دفعه بعد صرفا باید شناسه پرداخت را وارد کرد. با این قابلیت، فرایند پرداخت بسیار سریع و ساده می شود.

درواقع پرداخت قبض که در سایر اپلیکیشن های پرداخت چند دقیقه زمانبر است با ایوا به چند ثانیه کاهش می یابد. چه کسی فکرش را می کرد چند ساعت توی صف ایستادن و کلافگی ناشی از آن به چند ثانیه کاهش یابد. 

آنچه ایوا به شما می دهد «یک تفاوت ساده» اما اثربخش است. با ایوا همچنین می توانید به خدمات متنوع پرداخت نظیر خرید شارژ و اینترنت، کارت به کارت، موجودی، استعلام و پرداخت خلافی خودرو، خرید بیمه و بلیت اتوبوس و نیز خدمات ویژه ای مانند پرداخت عوارض خروج از کشور و قبض های شناسه دار دولتی دسترسی داشته باشید.

 

 

دیدگاه ها

Hesamnazeri

ممنون از مطالب مفیدی که منتشر میکنید.